O KONFERENCJI

Zapraszamy do udziału w I edycji konferencji BIM Talks!

Celem konferencji jest edukacja sektora budowlanego w zakresie wykorzystania metodyki BIM oraz nowych technologii.
Uczestnicy pierwszej edycji konferencji BIM Talks będą mieli okazję wysłuchać aż 8 prelekcji m.in. o przeprowadzeniu inwestycji pilotażowej z wykorzystaniem BIM, cyfrowej transformacji na projektach infrastrukturalnych, procesie wdrożenia BIM w biurze instalacyjnym, wykorzystaniu BIM na budowie, praktycznym zastosowaniu CDE na projekcie, a producenci materiałów budowlanych opowiedzą o tym, jak cyfrowe budownictwo zmieniło ich sposób pracy.
Ogromna dawka praktycznej wiedzy gwarantowana!

PRELEGENCI

Adam Całujek

BIM Manager

Dawid Fedko

Koordynator ds. wdrażania BIM

Marcin Kosieniak

Projektant

Jakub Buczek

Specjalista ds. BIM

PROGRAM KONFERENCJI

SESJA PORANNA

PRELEGENT: Adam Całujek, GBPBP Projprzem S.A.

W trakcie prelekcji opowiem o tym, w jaki sposób przygotować się do inwestycji pilotażowej z wykorzystaniem BIM, w jaki sposób można przeprowadzić wdrożenie na inwestycji oraz na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie realizacji. Opowiem o doświadczeniach zebranych w trakcie fazy projektowej oraz wykonawczej, na przykładzie zrealizowanej inwestycji w sektorze przemysłowym.

PRELEGENT: Bartłomiej Kulig, Jacobs Engineering

Wprowadzenie BIM na projektach infrastrukturalnych to ogromne wyzwanie, które może przynieść wiele korzyści. Warunkiem jest poprawne podejście do procesów modelowania i zarządzania informacją. Podczas prezentacji dowiecie się Państwo jak na kilku dużych światowych inwestycjach udało się wprowadzić nowe podejście do projektowania i jego automatyzacji.

PRELEGENT: Aleksandra Zielazna-Pawlukiewicz, FORT Polska Sp. z o.o.

Na podstawie projektu National Research Oncology Center w Kazachstanie, nagrodzonego w 2018 roku prestiżową nagrodą BIM d’OR Awards.

PRELEGENT: Marcin Kosieniak, PM Projekt Sp. z o.o. Sp. K.

Implementacja technologii BIM w biurze projektów MEP

SESJA POPOŁUDNIOWA

PRELEGENT: mgr inż. arch. Magdalena Płocica, Aluprof S.A.

Opowiem o drodze, jaką przeszliśmy w Aluprof –  od wsparcia w postaci rysunków PDF i DWG do rozbudowanych bibliotek BIM dla Revit, Sketchup, Archicad, 3DsMax oraz CAD. O początkach Sekcji Technologii BIM w Aluprof i o planach na przyszłość, ale przede wszystkim o tym, jak wspieramy architektów i Generalnych Wykonawców na wszystkich etapach projektowania oraz o wdrożonych procedurach i procesach BIM.

PRELEGENT: mgr inż. arch. Paweł Górski, Xella Polska Sp. z o.o.

W prezentacji będę opowiadał o tym jak wygląda strategia wdrażania i wykorzystania BIM w Xella Polska, jakie korzyści z BIM widzimy dla siebie oraz dla naszych klientów, a także jak wygląda proces optymalizacji projektu w BIM i jakie niesie on ze sobą korzyści.

PRELEGENT: Jakub Buczek, Mota-Engil Central Europe

Podczas konferencji zaprezentuję proces zarządzania przepływem dokumentacji projektowej stosowany przez firmę Mota-Engil Central Europe, a realizowany dzięki platformie thinkproject.

PRELEGENT: Dawid Fedko, MOSTOSTAL Warszawa S.A.

Prezentacja dotyczy case study implementacji BIM na budowie. Na przykładzie realizowanej przez Mostostal Warszawa inwestycji, omówię zastosowania BIM i platform cyfrowych, z których korzystamy. Podczas prezentacji przedstawię nasze podejście do wdrożenia, opracowane szkolenia dla kadry budowy oraz dlaczego przy implementacji opieramy się o podejście openBIM i pracę na plikach ifc.

Porozmawiamy o tym, jakie są perspektywy rozwoju BIM w Polsce.

QUIZ podsumowujący I edycję BIM Talks. Do wygrania IPAD AIR 64 GB. Regulamin konkursu znajduje się na stronie https://akademiabimfuture.pl/regulamin-konkursu-quiz-bim-talks/

BILETY

BILET NORMALNY

159PLN
  • Udział w konferencji online "na żywo"
  • Dostęp do nagrań po zakończeniu konferencji
  • Certyfikat uczestnictwa

BILET STUDENT

89PLN
  • Udział w konferencji online "na żywo"
  • Dostęp do nagrań po zakończeniu konferencji
  • Certyfikat uczestnictwa

ORGANIZATOR

SPONSORZY

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY MEDIALNI

KONTAKT